SON DAKİKA
Hava Durumu

Pakistan ülkesinde ölen her Çinli için Çin'e 520 bin dolar ücret ödeyecek

Pakistan'da Kuşak Yol Projesi için çalışan Çinli mühendisleri taşıyan araca intihar saldırısı düzenlenmişti. Ölen 5 Çinli için Pakistan yönetimi Çin'e yaklaşık 3 milyon dolar ücret ödeyecek.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2024 12:09
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2024 14:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Pakistan ülkesinde ölen her Çinli için Çin'e 520 bin dolar ücret ödeyecek

Pakistan'ın Hayber Pakhtunkhwa eyaletindeki Besham ili yakınlarında 26 Mart 2024 tarihinde Kuşak Yol Projesi için çalışan Çinli mühendisleri taşıyan araçların oluşturduğu konvoya intihar saldırısı düzenlenmişti. Söz konusu saldırıda 5 Çinli ve 1 Pakistan vatandaşı hayatını kaybetmişti.

HER ÇİNLİ İÇİN 520 BİN DOLAR

Olaydan sonra Çin yönetimi, Pakistan'dan yüklü miktarda ücret talep etti. Pakistan,intihar saldırısında ölen her Çinli ve ailesine 520 bin dolardan, toplam 2 milyon 600 bin dolar tazminat ödeyecek. Öte yandan diğer Pakistan vatandaşı için Pakistan Maliye Bakanlığı 9 bin dolar tazminat ödeyeceğini açıkladı.

Pakistan'da Çin konvoyuna intihar saldırısı

ÇİN'İN PAKİSTAN'A HAKİM OLMA YÖNÜNDEKİ PROJE

Bölge polis şefine göre Çinli mühendisler, İslamabad'dan Hayber Pakhtunkhwa'daki Dasu'daki baraj inşaat sahasındaki kamplarına doğru seyir halindeydi. Söz konusu baraj Çin'in Pakistan'a tam hakim olma yönündeki önemli projelerinden biri olarak biliniyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.