SON DAKİKA
Hava Durumu

Tatar: Karabağ Zaferi tüm Türk dünyasının zaferidir!

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Karabağ Zaferi'nin tüm Türk dünyasının zaferi olduğunu vurguladı. Ayrıca Tatar, KKTC'nin TDT'ye gözlemci üye olarak katılmasının Türk dünyası ile Akdeniz arasında köprü vazifesi gördüğünü söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2024 12:34
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2024 18:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Tatar: Karabağ Zaferi tüm Türk dünyasının zaferidir!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 5-6 Temmuz 2024 tarihinde Azerbaycan'ın Şuşa kentinde gerçekleştirilen Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Zirvesi'ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC'nin ilk kez anayasal adıyla katıldığı uluslararası organizasyon olan TDT Zirvesi'nin Türk dünyası ülkelerine yönelik önemine vurgu yaptı. 

"KARABAĞ ZAFERİ TÜRK DÜNYASININ GURURUDUR"

Azerbaycan basını Bakü Tv'nin sorularını yanıtlayan Tatar, Şuşa'nın 44 günlük Karabağ Zaferi ile Ermenistan'ın işgalinden kurtarılmasının Türk dünyası ülkeleri için büyük bir zafer olduğunu söyledi. Tatar, "Neticede bu Türk dünyası için bir gurur meselesidir. Türk dünyasının birlik ve beraberliğinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hep birlikte ifade ettik." dedi. Tatar, Karabağ Zaferi'nin tüm Türk dünyasının zaferi olduğunu, "Karabağ zaferi hepimizin zaferi oldu. Bütün Türk dünyası bunu kutluyor." ifadeleriyle vurguladı.

KKTC TÜRK DÜNYASI İLE AKDENİZ ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYOR

Ayrıca Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC'nin Türk Devletleri Teşkilatına gözlemci üye olarak katılmasıyla Türk dünyası ile Akdeniz arasında köprü vazifesi gördüğünü vurguladı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.